MY SIĘ ZIMIE NIE DAMY BO SIĘ ZDROWO TRZYMAMY

Dnia 23 stycznia 2013 w Spółdzielczym Klubie „Wanacja” odbyło się spotkanie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym Ewą Dróżdż oraz asystentem ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Agnieszką Pastuszka pod hasłem „ My się zimie nie damy bo się zdrowo trzymamy” . W spotkaniu udział wziął również aspirant Janusz Kowalewski z Powiatowej Komendy Policji w Starachowicach , który przekazał informacje na temat bezpieczeństwa w trakcie zabaw zimowych oraz w ruchu drogowym. Podkreślono wartość  alternatywnych form spędzania czasu wolnego dla zachowań społecznie szkodliwych i patologicznych. 

 

Pracownicy Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili zajęcia dotyczące profilaktyki grypy.  Podkreślono iż najskuteczniejszą formą profilaktyki przeciwgrypowej są szczepienia oraz aby w sezonie jesienno – zimowym pamiętać o zasadach higieny i utrzymaniu prawidłowej temperatury ciała. Przekonywano dzieci iż każdy z nas ma wpływ na swoje zdrowie. Wiąże się to ze stylem życia jaki prowadzimy, czyli ze sposobem, w jaki żyjemy. Zwrócono uwagę iż odpowiedni styl życia to taki , który pozwala nam cieszyć się dobrym zdrowiem. Daje nam dużo siły do działania i wpływa na nasze lepsze samopoczucie. Zdrowy styl życia to również aktywność fizyczna i urozmaicone posiłki. 

Po części teoretycznej odbył  się  konkurs plastyczny którego tematem było przedstawienie hasła „Jak ustrzec się grypy”, oraz rozwiązywanie zagadek, quizów i rebusów  przygotowanych dla dzieci.  

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki . 

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, dzieci z bardzo dużym zainteresowaniem brały udział w zajęciach.

Kolejne spotkanie profilaktyczne dotyczące tych samych treści odbyło się również w Spółdzielczym Domu Kultury przy Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej . Udział w nim wzięła Agnieszka Pastuszka asystent ds. PZiOZ PSSE Starachowice,  oraz aspirant Janusz Kowalewski z PKP w Starachowicach, który  rozmawiał na temat bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego w okresie zimowym.