Getting to Zero – Dążymy do zera

Zaproszenie do udziału w akcji społecznej

 

Zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego projektu „Patchwork 4”. Uszyj wspólnie z nami patchwork – symbol naszej pamięci o osobach zmarłych na AIDS, który w tym roku organizujemy pod hasłem: ”Getting to Zero – Dążymy do zera. Zero nowych infekcji HIV. Zero zgonów z powodu AIDS. Zero dyskryminacji”.  

 Wspólnie z organizacjami pozarządowymi, szkołami, grupami formalnymi i nieformalnymi szyjemy duży patchwork – symbol naszej jedności i pamięci o osobach zmarłych na AIDS    w Polsce. Każda z grup lub osób biorących udział w projekcie, szyje swój własny element patchwork o wielkości 1x1 metr, który stanowić będzie jedną z części „zbiorowego” patchworku.

Zapraszamy również osoby prywatne, które chciałyby przyłączyć się do naszej inicjatywy. Każdy z Was może stworzyć swój własny, unikatowy patchwork – element naszego wspólnego patchworku.

Gotowy patchwork zostanie zaprezentowany na Placu Zamkowym w Warszawie, podczas centralnych obchodów Memorial AIDS Day, dnia 20.05.2012 r., o godzinie 16:00.

Patchwork jako symbol pamięci o osobach zmarłych na AIDS został zapoczątkowany              w 1987 roku. W USA przez Cleve’a Jones’a, który w ten sposób chciał uczcić  pamięć po swoim przyjacielu zmarłym na AIDS  Marvinie Feldmanie. Patchworki przez wiele lat stanowiły i nadal stanowią nieodłączny element wielu obchodów Memorial AIDS Day         na całym świecie.

Zjednoczenie „Pozytywni w Tęczy” jest oficjalnie zarejestrowanym koordynatorem krajowym ogólnoświatowego programu International AIDS  Candlelight Memorial realizowanego przez Globar Heath  Council.

Nasza akcja uzyskała poparcie i patronat honorowy: Krajowego Centrum ds. AIDS (agendy Ministerstwa Zdrowia), prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewody Mazowieckiego i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

Zgłoszenia do udziału w akcji prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin nadsyłania zgłoszeń do 25.04.2012r.,  ostateczny termin przesyłania elementów patchworku do 10.05.2012 r.

Więcej informacji pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu: 602 328 088

 

W imieniu Zespołu Zjednoczenia „Pozytywni w Tęczy”: 

 

Robert Piotr Łukasik

Prezes Zjednoczenia na Rzecz Żyjących z HIV/AIDSD „Pozytywni w Tęczy”

Siedziba Zarządu: ul. Majowa 5 lok. 57, 03-395 Warszawa

Siedziba Zjednoczenia: ul. Targowa 44 lok. 1/11A, 03-733 Warszawa

Telefon kontaktowy: 602 328 088

Tel./faks: 22 8118838

www.pozytywniwteczy.pl

www.facebook.com/pozytywniwteczy