BIEG PO ZDROWIE - PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W RZEPINIE

Uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzepinie z bardzo dużym zaangażowaniem w roku szkolnym 2018/2019 zrealizowali program antytytoniowej edukacji zdrowotnej  „Bieg po zdrowie”. Odbyło się szereg spotkań podczas których uczniowie zostali zapoznani z informacjami nt. szkodliwego wpływu palenia papierosów na zdrowie. Uczniowie rozmawiali z rodzicami i najbliższą rodziną o skutkach palenia oraz szkodliwym wpływie dymu tytoniowego na dzieci.  Podczas zajęć wykonały plakaty o tematyce antytytoniowej, tworzyli antyreklamy papierosów, liczyli koszty palenia, oraz tworzyli komiks z bohaterami programu.  

Czytaj więcej...

NAPOJE ENERGTYZUJĄCE NADUŻYWANIE

Dnia 29 maja 2019 w Szkole Podstawowej w Brodach na zaproszenie Pani Dyrektor Niny Milanowskiej oraz koordynatora Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” Pani Doroty Marguli Agnieszka Pastuszka asystent ds. PZiOZ przeprowadziła spotkanie edukacyjne integralnie związane z zagadnieniami realizowanymi w programie edukacyjnym „Trzymaj Formę”.

Czytaj więcej...

PROFILAKTYKA UZALEZNIEŃ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W STARACHOWICACH

W ramach podtrzymania rezultatów projektu KIK 68 Profilaktyczny Program w zakresie Przeciwdziałania Uzależnieniu od Alkoholu, Tytoniu i Innych Środków Psychoaktywnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Starachowicach asystent ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Agnieszka Pastuszka oraz sierż.sztab. Anna Kroner z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przeprowadziły spotkanie edukacyjne dotyczące szeroko pojętej profilaktyki uzależnień.

Czytaj więcej...