PAPIEROSY TRADYCYJNE A NOWE FORMY PALENIA

18 lutego 2020 w Sali Konferencyjnej OLIMPIA przy Urzędzie Miasta Starachowice odbyło się szkolenie dotyczące programów edukacji antytytoniowej oraz szeroko pojętej edukacji onkologicznej.  Wykład zatytułowany PAPIEROSY TRADYCYJNE A NOWE FORMY PALENIA przedstawiła Jadwiga Zapała specjalista ds. promocji zdrowia ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Omówiła w nim szkodliwy wpływ palenia e-papierosów oraz nowatorskich wyrobów tytoniowych na zdrowie. Podkreśliła jak bardzo niepokojącym zjawiskiem jest to, że palenie rozpoczyna już młodzież w wieku szkolnym.

Czytaj więcej...

21 listopad 2019 - ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 2019

 

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia, z inicjatywy amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha. Dziennikarz ten w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, by przez jeden dzień powstrzymali się od palenia papierosów. Efekt był zaskakujący – aż 150 tysięcy ludzi próbowało przez jedną dobę wytrzymać bez tej używki. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem całe USA i większość palaczy. Zachęcone wynikami akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.

Czytaj więcej...

Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE EDUKACYJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LIPIU

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia 2019 w Szkole Podstawowej w Lipiu odbyło się spotkanie edukacyjne pod hasłem „Palenie jest słabe” dotyczące szeroko pojętej profilaktyki palenia tytoniu. Spotkania prowadzili wspólnie: Agnieszka Pastuszka - asystent ds. PZiOZ z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej oraz sierż.sztab. Anna Kroner z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Czytaj więcej...