SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?

Szkoleniem dla koordynatorów przedszkolnych zainaugurowano realizację nowego programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Grupa, do której skierowany jest program, to dzieci uczęszczające do przedszkoli w wieku 5-6 lat. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Czytaj więcej...

XXVIII EDYCJA OLIMPIADY ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

 

Dnia 11 grudnia 2019 w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach odbył się etap rejonowy  XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowany przez Oddział Rejonowy PCK w Starachowicach  i Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Starachowicach. Przybyłych uczestników powitała p. Ewa Dróżdż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach. Celem Olimpiady było wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Czytaj więcej...

Konferencja profilaktyczna, podsumowująca projekt pn. „Giełda Alternatywnej Profilaktyki Aktywnej – GAPA”

Foto - Anna Ciesielska – Rzecznik Prasowy Zarządu Powiatu

Konferencja profilaktyczna, podsumowująca projekt pn. „Giełda Alternatywnej Profilaktyki Aktywnej – GAPA” odbyła się 19 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Wydarzenie organizowali: Starosta Starachowicki, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Konferencja miała na celu przedstawienie zagrożeń zdrowia publicznego, jakie pojawiły się na przestrzeni ostatnich lat, stwarzane przez nowe narkotyki, środki psychoaktywne, leki kupowane powszechnie bez recepty, e – papierosy oraz nowatorskie wyroby tytoniowe.

Czytaj więcej...

ROZSMAKUJ SIĘ W ZDROWIU - ŚWIĘTOKRZYSKA KOALICJA SENIORÓW

Dnia 28 listopada 2019r w Klubie Seniora „Złota Majówka” przedstawiciele służb pracujących na rzecz poprawy bezpieczeństwa i promowania zdrowego stylu życia przeprowadzili spotkanie edukacyjne skierowane do seniorów. W spotkaniu uczestniczyli: Agnieszka Pastuszka asystent do spraw Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach, sierżant sztabowy Anna z  Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Anna Kłusek Powiatowy Rzecznik Konsumentów oraz przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Podczas spotkania w Klubie Seniora „Złota Majówka” poruszonych zostało wiele zagadnień dotyczących szeroko rozumianej profilaktyki oraz bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...