APEL O DDM: DYSTANS - DEZYNFEKCJA - MASECZKA

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad higieny, które mają ograniczać transmisję koronawirusa. DYSTANS-DEZYNFEKCJA-MASECZKA to ważny oręż w walce z COVID-19, który może decydować o tempie rozwoju pandemii. Są to bardzo ważne parametry, bardzo ważne rzeczy, które świadczą o dyscyplinie społecznej i są bardzo ważnym orężem walki z koronawirusem.  Utrzymywanie dystansu, mycie i dezynfekcja rąk, noszenie maseczek, szczególnie w miejscach skupisk ludzkich, zgodnie z zasadą DDM (DYSTANS - DEZYNFEKCJA - MASECZKA), to obowiązek w nowej rzeczywistości życia z koronawirusem.

Podkreślam, że te podstawowe działania prewencyjne, tzw. DDM, mogą decydować o tym, czy będziemy mieć do czynienia z dynamicznym tempem rozwoju pandemii, czy rozwój będzie odbywał się w warunkach kontrolowanych.

Apeluję nośmy maseczki, pilnujmy dystansu i oczywiście dezynfekujmy, przede wszystkim, ręce. Unikajmy skupisk ludzkich. Zachowujmy higienę, myjmy ręce, nie dotykajmy nimi oczu, ust i nosa. Nie bądźmy lekkomyślni, nie wracajmy do starych nawyków.

 

AKCJA ZIMA 2020

Podczas Akcji Zima 2020 asystent ds. PZIOZ Agnieszka Pastuszka oraz sierżant sztabowy Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przeprowadzili cykl  spotkań  edukacyjnych z uczestnikami Akcji Zima.

Czytaj więcej...

Zasady postępowania w PODRÓŻY LOTNICZEJ oraz w portach lotniczych w związku z ryzykiem zawleczenia na obszar Polski nowego koronawirusa (SARS-CoV-2)

Zasady postępowania w PODRÓŻY LOTNICZEJ oraz w portach lotniczych w związku z ryzykiem zawleczenia na obszar Polski  nowego koronawirusa (SARS-CoV-2)

Główny Inspektorat Sanitarny, Warszawa, 25 lutego 2020 r.

 

I. Ogólne zasady postępowania podczas lotów międzynarodowych

1.  W przypadku lotów BEZPOŚREDNICH z Chin, Korei Południowej lub Włoch Północnych:

a. Wszyscy pasażerowie samolotu

- otrzymują od personelu pokładowego ULOTKĘ informacyjną 

ORAZ

Czytaj więcej...