PATENT NA BEZPIECZNE FERIE

W ostatni dzień ferii zimowych asystent ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE Starachowice Agnieszka Pastuszka oraz podkom. Monika Kalinowska z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach spotkały się z dziećmi spędzającymi ferie w Świetlicy Środowiskowej SUKCES w Starachowicach. Głównym tematem pogadanki edukacyjnej było zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

Poruszono zagadnienia związane z profilaktyką grypy, bezpieczeństwem podczas zabaw zimowych, w ruchu drogowym oraz tematykę związaną z uzależnieniem od komputera, gier i telefonu.  Dzieciom przypomniano podstawowe informacje dotyczące profilaktyki grypy, zdrowego stylu życia oraz higieny podkreślając iż  najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia się przed grypą i jej powikłaniami jest skorzystanie ze szczepień przeciwko grypie oraz przestrzeganie podstawowych zasad higieny:

-  dokładnego i częstego mycia rąk, zwłaszcza przed spożywaniem posiłków, po kichaniu,  kaszlu i dotykaniu powierzchni zanieczyszczonych przez inne osoby,

- unikanie dużych skupisk ludności, bliskiego kontaktu innymi osobami zwłaszcza zakażonymi.

Policjantka zwróciła uwagę na rozważne umieszczanie zdjęć w internecie, ostrożność w kontaktach z obcymi osobami oraz na podejmowane działania w sieci, które nie są anonimowe. Podczas prelekcji dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji oraz same zadawały mnóstwo pytań. Na koniec mogły zrobić pamiątkowy odcisk palca i dowiedzieć się na czym polega praca technika kryminalistyki.