RAZEM PRZECIW DOPALACZOM

24 kwietnia 2018 asystent ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Agnieszka Pastuszka wspólnie ze st. sierżant Anną Kroner z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przeprowadziły spotkanie edukacyjne dla uczniów w Gimnazjum nr 3 w Starachowicach, edukacją objęto uczniów 3 klas trzecich. Spotkanie dotyczyło zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych.

Omówiono skutki zażywania środków odurzających i dopalaczy przez młodych ludzi, podkreślając iż nie ma jednego wzorca reakcji na przyjętą substancję – tolerowana przez organizm jednego człowieka, dla innego może być groźną w skutkach trucizną.  Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach zdrowotnych, psychologicznych, społecznych i prawnych wynikających z zażywania środków odurzających. Mówiono również o sytuacjach w jakich młodzież najczęściej sięga po niedozwolone środki oraz celach, jakimi kierują się handlarze tych środków. Zaprezentowano spoty edukacyjne integralnie związane z prezentowaną tematyką oraz film edukacyjny pt. „Wpływ dopalaczy na organizm człowieka”. 

Wiedza zdobyta przez uczniów na spotkaniu ma uświadomić, a jednocześnie pozwolić młodemu człowiekowi dokonać wyboru czy chce spróbować dopalaczy świadom zagrożeń, jakie za sobą niosą .