AKCJA LATO 2018 - KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ

Dnia 3 sierpnia odbył się event profilaktyczny zorganizowany na terenie letnich basenów przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. O tym jak zdrowo i bezpiecznie spędzić wakacje mówili przedstawiciele: Inspekcji Sanitarnej, Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Spotkanie uroczyście otworzyła Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice Pani Ewa Skiba.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” skierowana była głównie do dzieci, młodzieży i osób dorosłych wypoczywających nad starachowickimi basenami. Miała ona na celu rozpropagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego opalania, postępowania podczas upałów oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków. Organizatorzy pikniku przygotowali dla uczestników gry, pokazy, pogadanki profilaktyczne i zabawy z nagrodami, były także słodycze dla wszystkich uczestników zabawy.

Projekt stanowi element ogólnopolskiej akcji i realizowany jest na terenie całego kraju przez wszystkie służby odpowiedzialne za zdrowie i bezpieczeństwo osób wypoczywających.

 

Partnerzy akcji realizowanej w Starachowicach to:

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna

Komenda Powiatowa Policji

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

Straż Miejska

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji