WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH DOPALACZE RYZYKUJESZ ŻYCIEM

21 listopada 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem: „Dopalacze – ryzykujesz życiem” ukazujący problem stosowania substancji psychoaktywnych, tzw. „dopalaczy” widziany oczami młodzieży. Organizatorami przeglądu byli: Polskie Towarzystwo Higieniczne i Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Przedstawienia miały charakter profilaktyczno - edukacyjny.

W przeglądzie udział wzięło 9 grup teatralnych ze szkół ponadpodstawowych z całego województwa. Powiat starachowicki reprezentowała grupa młodzieży z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Starachowicach,  która w zmaganiach z innymi szkołami z województwa zajęła zaszczytne II miejsce. Ponadto zespół otrzymał wyróżnienie za najlepszy scenariusz – opiekunem grupy była Pani mgr Ewa Sajór – Ruszczak, która przygotowała uczniów do występu. Uczniowie przedstawili spektakl teatralny pod tytułem „OSTATNIA DAWKA SŁAWY”, w którym w sposób bardzo przejmujący przekazali rzetelną wiedzę o zagrożeniach związanych 

z dopalaczami. Wszystkie spektakle dostarczyły wielu doznań estetycznych 

i edukacyjnych, oraz były  doskonałą lekcja profilaktyki o czym świadczyła cisza na widowni i ogromne brawa po każdym spektaklu. 

Powiat starachowicki reprezentowali następujący uczniowie: 

 

1. Martyna Bidzińska 

2. Klaudia Derkacz

3. Jakub Gałka 

4. Ewelina Garbacz

5. Igor Jonczyk 

6. Maja Kępa

7. Anna Pomorska

8. Klaudia Rutkowska

9. Agnieszka Siwiarska 

10. Kacper Żurowski 

 

Opiekun grupy mgr Ewa Sajór – Ruszczak