Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

17 kwietnia 2019r asystent ds. Promocji Zdrowia Agnieszka Pastuszka wspólnie z sierż. szt. Anną Kroner z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w ramach kampanii ”Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty " przeprowadziły spotkanie edukacyjne dla uczniów Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach. Podczas wykładów przedstawiono założenia  kampanii podkreślając jak bardzo istotne jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.

Mówiono również o sytuacjach w jakich młodzież najczęściej sięga po niedozwolone środki oraz celach, jakimi kierują się handlarze tych środków. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia był zaprezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.