PRZEGLĄD FILMOW PROFILAKTYCZNYCH W RAMACH ŚWIĘTOKRZYSKICH DNI PROFILAKTYKI 2019

W  ramach  obchodów Świętokrzyskich Dni Profilaktyki dnia 27 maja 2019 po raz kolejny  w „Kinie Kotłownia” na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im J. Pazdura przy ul. Wielkopiecowej  1 w Starachowicach  odbył się przegląd filmów profilaktycznych. Organizatorami przeglądu byli Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach. W przeglądzie udział wzięła młodzież wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz z Ośrodka  Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach. 

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania uczniom spotu promującego kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych oraz zdrowotnych sięgania po narkotyki i dopalacze.

Następnie  przekazano młodzieży treści dotyczące szeroko pojętej profilaktyki, zwrócono uwagę na hasło tegorocznych Świętokrzyskich Dni Profilaktyki szczególnie uwydatniając wartości związane z życiem w rodzinie i grupie rówieśniczej.  Projekcje filmów edukacyjnych wzbogacone zostały pogadankami na temat zagrożeń czyhających we współczesnym świecie na młodego człowieka oraz o konfliktach i problemach w grupie rówieśniczej.  Podczas pogadanek nie mogło zabraknąć treści dotyczących profilaktyki uzależnień, szkodliwości palenia papierosów oraz e-papierosów. 

Podsumowaniem przeglądu była dyskusja, w którą bardzo chętnie włączyła się młodzież, wyrażając swoje opinie i zadając wiele pytań.