OD 100 LAT – WSZĘDZIE – DLA WSZYSTKICH

Dnia 25.09.2019 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Starachowicach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża  w Starachowicach oraz Powiatową Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną w Starachowicach. Hasło konkursu „Od 100 lat wszędzie dla wszystkich” miało na celu promowanie zagadnień związanych z szeroko pojętym zdrowiem publicznym, zdrowym stylem życia oraz z humanitarną misją Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorzy poprzez takie działanie chcieli upamiętnić jubileusz 100 lecie powstania Służb Sanitarnych jak również 100 lecie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.  

W pierwszej części spotkania Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach Ewa Dróżdż przedstawiła działalność Służb Sanitarnych na przestrzeni 100 lat, dr n.med. Janusz Zakrzewski Prezes Oddziału Rejonowego PCK podkreślił rolę Polskiego Czerwonego Krzyża od 100 lat wspierającego potrzebujących i niosącego bezinteresowną pomoc. 

W drugiej części spotkania Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wraz z organizatorami uroczyście wręczył nagrody i pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu pod hasłem „Od 100 lat wszędzie i dla wszystkich. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rozstrzygnięty został w trzech kategoriach: wiersz/opowiadanie, praca plastyczna oraz praca multimedialna.

Twórczym talentem wykazali się nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w kat. wiersz/opowiadanie. Pierwsze miejsce zajęli Maria Zakrzewska z SP nr 11 i Norbert Gołyga z Sp nr 6, II – Maja Pastuszka z SP nr 10 i Magdalena Białoch z SP nr 6, III – Oliwia Wróblewska z SSP STO oraz Gabriela Rokita (SP nr 11). Dyplom za udział otrzymała Sandra Kardas z III LO.

 W kategorii prac plastycznych I miejsce zdobyła Bogna Kutera z SP nr 11, II – Karolina Kalista z SP nr 13 a III – Elżbieta Bujnowska z SP nr 6. Wyróżnienia za prace otrzymali: Jan Wójcik z SP nr 6 i Oliwia Misztal z SP nr 11.

Najlepszą prezentacje multimedialną wykonała Alicja Maj z III LO, II – Hubert Celuch z ZSZ nr 2 a III – Stanisław Sokołowski z II LO. Dyplom za udział w tej kategorii zdobyli: Michał Latała z II Lo i Monika Garbacz z III LO.