ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – BĄDŹ ZDROWY I BEZPIECZNY

W dniach 23,24,25 październik 2019 asystent ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Agnieszka Pastuszka z PSSE Starachowice,  sierż. sztab. Anna Kroner z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz mł. bryg. Marcin Nyga z Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach przeprowadzili cykl spotkań edukacyjnych dla najmłodszych odbiorców działań. Spotkania odbyły się w Przedszkolu Miejskim Nr 11 w Starachowicach, Przedszkolu Miejskim Nr 6 w Starachowicach oraz Przedszkolu Miejskim nr 2 w Starachowicach.

Goście na początku spotkania przeczytali edukacyjne opowiadania w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Agnieszka Pastuszka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach przeczytała opowiadania dotyczące zdrowia, higieny i szeroko pojętej profilaktyki. Następnie sierż. szt. Anna Kroner z KPP w Starachowicach przeczytała dzieciom bajkę o zawodzie policjanta podczas której dyskutowała z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ostatnie opowiadanie przeczytał mł.bryg. Marcin Nyga z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Starachowicach,  w którym poruszył zagadnienia bezpieczeństwa dzieci na wypadek pożaru oraz zaprezentował działanie czujnika czadu. Dzieci bardzo chętnie słuchały bajek oraz odpowiadały na zadawane pytania.

Na koniec spotkania  milusińscy otrzymali upominek w postaci węża odblaskowego, który poprawi ich bezpieczeństwo w czasie spacerów. Prezent ten został sfinansowany z funduszy nagrody „KOZIOŁEK”, którą powiat starachowicki otrzymał dzięki współpracy i zaangażowaniu w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”.