PRZEGLĄD FILMOW PROFILAKTYCZNYCH W RAMACH ŚWIETOKRZYSKICH DNI PROFILAKTYKI 2018

 

W  ramach  obchodów Świętokrzyskich Dni Profilaktyki dnia 14 maja 2018 po raz kolejny  w „Kinie Kotłownia” na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im J. Pazdura przy ul. Wielkopiecowej  1 w Starachowicach  odbył się przegląd filmów profilaktycznych. Organizatorami przeglądu byli Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach przy współpracy z Muzeum Przyrody i Techniki im Jana Pazdura w Starachowicach.  

W przeglądzie udział wzięła młodzież wraz z nauczycielami z Gimnazjum w Mircu. 

Na wstępie przekazano młodzieży treści dotyczące szeroko pojętej profilaktyki, zwrócono uwagę na hasło tegorocznych Świętokrzyskich Dni Profilaktyki szczególnie uwydatniając wartości związane z życiem w rodzinie i grupie rówieśniczej.  Projekcje filmów wzbogacone zostały pogadankami na temat zagrożeń czyhających we współczesnym świecie na młodego człowieka oraz o konflikcie pokoleń i problemach relacji nastolatków z rodzicami. Podczas pogadanek nie mogło zabraknąć treści dotyczących profilaktyki uzależnień, bezpieczeństwa w Internecie oraz w ruchu drogowym. 

Podsumowaniem przeglądu była dyskusja, w którą bardzo chętnie włączyła się młodzież, wyrażając swoje opinie i zadając wiele pytań.