
Kolejne spotkania w ramach Akcji Lato 2019 przeprowadziły - asystent ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej Agnieszka Pastuszka wraz z sierż. sztab. Anną Kroner z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Spotkania miały miejsce w Harcerskim Ośrodku Obozowym Lubianka gdzie przebywają Harcerze z Hufca ZHP Gorlice, Harcerze z Hufca ZHP Częstochowa oraz na placu rekreacyjnym Osiedla „Młynówka” gdzie odbyła się tzw. „Sportowa Środa” - impreza cyklicznie organizowana przez Spółdzielczy Dom Kultury SSM.
Czytaj więcej...

Kolejny tydzień wakacji wzorem lat ubiegłych był doskonałą okazją do przeprowadzenie spotkań edukacyjnych z dziećmi wypoczywającymi na terenie Starachowic i podległych gmin. Prowadzono je wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w:
• Świetlicy Środowiskowej „Sukces” ul. Radomska 21 w Starachowicach
• Świetlicy w KUCZOWIE gmina Brody
Celem prowadzonej akcji edukacyjnej było propagowanie informacji nt. szeroko pojętej profilaktyki i bezpieczeństwa, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zachorowań, zakażeń i wypadków wśród dzieci i młodzieży podczas wakacji. Poruszana tematyka podczas spotkań obejmowała zagadnienia z zakresu:
Czytaj więcej...