AKCJA LATO 2019 KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ

`

Dnia 12 sierpnia 2019 odbył się event profilaktyczny zorganizowany na terenie letnich basenów przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. O tym jak zdrowo i bezpiecznie spędzić wakacje mówili przedstawiciele: Inspekcji Sanitarnej, Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej.

Czytaj więcej...

ZDROWE I BEZPIECZNE WAKACJE

Kolejne spotkania w ramach Akcji Lato 2019 przeprowadziły - asystent ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej  Agnieszka Pastuszka wraz z sierż. sztab. Anną Kroner z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Spotkania miały miejsce w Harcerskim Ośrodku Obozowym Lubianka gdzie przebywają Harcerze z Hufca ZHP Gorlice, Harcerze z Hufca ZHP Częstochowa oraz na placu rekreacyjnym Osiedla „Młynówka” gdzie odbyła się tzw. „Sportowa Środa” - impreza cyklicznie organizowana przez Spółdzielczy Dom Kultury SSM.

Czytaj więcej...

WAKACYJNA EDUKACJA

Kolejny tydzień wakacji wzorem lat ubiegłych był doskonałą okazją do przeprowadzenie spotkań edukacyjnych z dziećmi wypoczywającymi na terenie Starachowic i podległych gmin. Prowadzono je wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w: 

• Świetlicy Środowiskowej „Sukces” ul. Radomska 21 w Starachowicach 

• Świetlicy w KUCZOWIE gmina Brody 

Celem prowadzonej akcji edukacyjnej było propagowanie informacji nt. szeroko pojętej profilaktyki i bezpieczeństwa, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zachorowań, zakażeń i wypadków wśród dzieci i młodzieży podczas wakacji. Poruszana tematyka podczas spotkań obejmowała zagadnienia z zakresu: 

Czytaj więcej...

PATENT NA BEZPIECZNE WAKACJE

W ramach Akcji Bezpieczne Wakacje 2019 w minionym tygodniu asystent ds. PZiOZ Agnieszka Pastuszka z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji Starachowicach przeprowadzili cykl spotkań edukacyjnych w ramach Akcji Lato 2019.  Dwa spotkania odbyły się w Harcerskim Ośrodku Obozowym „Lubianka”  oraz jedno w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Czytaj więcej...

ZDROWE I BEZPIECZNE WAKACJE 2019

W ramach Akcji Lato 2019  asystent ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach Agnieszka Pastuszka wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji sierż.sztab. Anną Kroner oraz st. sierż. Pawłem Kusiakiem przeprowadzili cykl spotkań edukacyjnych. Spotkania odbyły się w Szkółce Rzeźbiarskiej działającej przy Starachowickim Centrum Kultury w Starachowicach; Świetlicy Wiejskiej w Ratajach oraz na obozie harcerskim na Lubiance gdzie przebywają harcerze Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki z Pomiechówka. 

Czytaj więcej...