IMPREZA PROZDROWOTNA Z UROCZYSTYM PODSUMOWANIEM KONKURSU PLASTYCZNEGO „BIEG PO ZDROWIE”

7 czerwca 2018 w Sali Klubowej Starachowickiego Centrum Kultury w Starachowicach odbyła się impreza prozdrowotna połączona z uroczystym podsumowaniem konkursu plastycznego „BIEG PO ZDROWIE”. Na konkurs wpłynęło 23  prace z 14 szkół podstawowych. Organizatorem działań była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Starachowicach oraz Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Patronat honorowy nad imprezą objęła Pani Danuta Krępa Starosta Powiatu Starachowickiego, która również była fundatorem nagród. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków palenia tytoniu, promowanie niepalenia papierosów i inhalowania e-papierosów, kształtowanie asertywnych postaw wobec osób palących papierosy. A także zachęcenie do pracy twórczej. 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Wiedzy o Szkodnikach

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach informuje, że 06-06-2017 r. ustanowiony został Światowy Dzień Wiedzy o Szkodnikach.

Pamiętajmy w obecnych czasach szkodnik to nie tylko mysz ,szczur czy pluskwy, ale to także zwierzęta konfliktowe, które wkraczają coraz częściej do miast np.: dziki. Wiedza na temat właściwych zachowań  to podstawowe narzędzie radzenia sobie z  występującymi problemami.

Czytaj więcej...

Zakończenie i podsumowanie projektu KIK/35 - zapobieganie zakażeniom HCV

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach informuje, iż z dniem 31 marca 2017 r. zakończyła się realizacja projektu KIK/35 „Zapobieganie zakażeniom HCV”, współfinansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy oraz Ministra Zdrowia, w czasie którego Państwowa Inspekcja Sanitarna we współpracy z Liderem Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH zrealizowała Projekt 5 „Edukacja pracowników wybranych zawodów zwiększonego ryzyka transmisji zakażeń krwiopochodnych i ogółu społeczeństwa w zakresie prewencji (HCV, HBV, HIV)” oraz uczestniczyła w Kampanii Społecznej „HCV Jestem świadom”.

Czytaj więcej...

Komunikat w sprawie zapewnienia szczepień ochronnych dzieciom w związku z problemem z produkcją i dystrybucją szczepionki przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi

Producent szczepionki przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi (dTaP) powiadomił 29 października 2015 r. Ministerstwo Zdrowia, że nie dostarczy całości zakupionej szczepionki z powodu problemów z wyprodukowaniem odpowiedniej ilości dawek. W związku z tym natychmiast podjęliśmy działania mające na celu zakupienie szczepionki u innych producentów.

Wszystkie dzieci, które powinny być po raz pierwszy szczepione przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi (dTaP) otrzymają szczepionkę w terminie. Jednak – w związku z niewywiązaniem się producenta z umowy – może dojść do sytuacji, w której dzieci 6-letnie będą szczepione z opóźnieniem tzw. dawką przypominającą.

Czytaj więcej...