APEL O DDM: DYSTANS - DEZYNFEKCJA - MASECZKA

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad higieny, które mają ograniczać transmisję koronawirusa. DYSTANS-DEZYNFEKCJA-MASECZKA to ważny oręż w walce z COVID-19, który może decydować o tempie rozwoju pandemii. Są to bardzo ważne parametry, bardzo ważne rzeczy, które świadczą o dyscyplinie społecznej i są bardzo ważnym orężem walki z koronawirusem.  Utrzymywanie dystansu, mycie i dezynfekcja rąk, noszenie maseczek, szczególnie w miejscach skupisk ludzkich, zgodnie z zasadą DDM (DYSTANS - DEZYNFEKCJA - MASECZKA), to obowiązek w nowej rzeczywistości życia z koronawirusem.

Podkreślam, że te podstawowe działania prewencyjne, tzw. DDM, mogą decydować o tym, czy będziemy mieć do czynienia z dynamicznym tempem rozwoju pandemii, czy rozwój będzie odbywał się w warunkach kontrolowanych.

Apeluję nośmy maseczki, pilnujmy dystansu i oczywiście dezynfekujmy, przede wszystkim, ręce. Unikajmy skupisk ludzkich. Zachowujmy higienę, myjmy ręce, nie dotykajmy nimi oczu, ust i nosa. Nie bądźmy lekkomyślni, nie wracajmy do starych nawyków.